7 ülkede Deneme Yapılıyor Instagram Beğeni Kalkıyor Mu?

Virtuf-Image Virtuf-Image Virtuf-Image Virtuf-Image

7 ülkede Deneme Yapılıyor Instagram Beğeni Kalkıyor Mu?

Instagram paylaşım kalitesini arttırmak beğeni sayılarının kaldırılması durumu 7 ülkede deneme aşamasında. Twitter üzerinden yapılan açıklamada beğeni kaygısı güdülmeden rahatça kullanıcıların paylaşım yapılması amaçlanıyor. Ancak asıl amacın bu olmadığı düşünülüyor. Özellikle Instagram beğeni satın alan kullanıcılar instagram a reklam ücreti ödemiyor. Bu yüzden instagram gelirlerinin düştüğünü düşünüyor. Radikal çözümler arayan firma farklı sebepler açıklasa da beğeni sayısının gizlenmesi için çalışmalara başladı.

Instagram’ın beğeni gizlenmesinde açıkladığı sebepler şöyle:

  1. Kullanıcılar beğeni kaygısı yaşamamalı.

  2. Daha iyi içerikler üretilmesi için odak noktasının paylaşımda olması

  3. Beğeni sayısının bir rekabet haline dönüşmesi kullanıcıda psikolojik sorunlara sebep olması

  4. Daha fazla beğeni alabilmek için tehlikeli hareket yapan kullanıcıların artması ve kazaların yaşanması

Instagram önce Kanada’da deneme yaptı. Şimdi de 7 ülkede deneme yapıyor. Beğeni sayısının gizlendiği 7 ülke Brezilya, Avusturalya, Canada, İzlanda, İtalya, Yeni Zellanda ve Japonya. Test süresi boyunca sadece paylaşım sahibi kaç beğeni ve izlenme aldığını görebilecekler. Mayıs’ta Kanada da yapılan ilk denemelerin sonuçları paylaşılmazken 7 ülke de test edilmesinin Instagram’ın bu yolda kararlı olduğunu gösteriyor.

Instagram kullanıcıları bir kısmı beğeni sayısının gizlenmesine oldukça karşı. Twitter da #instagramdelete hashtag’i ile binlerce kullanıcı instagramı bırakacağını açıkladı. 1 milyar kullanıcıya ulaşan instagram bu noktada nasıl hareket edecek ne tip sorunlar ile karşılacak büyük merak konusu bekleyip göreceğiz. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz yorumlarınızı bekliyoruz.

Virtuf-HasTech
iletişim

soru ve görüşleriniz için iletişime geçiniz

Image-HasTech