Instagram Hesabını Dondurma

Virtuf-Image Virtuf-Image Virtuf-Image Virtuf-Image

Instagram Hesabını Dondurma

Birçok kişi gerekli sebeplerden dolayı Instagram hesabını geçici olarak kapatıyor. Kalıcı olarak hesabı silme işleminden farklı olarak Instagram hesabını dondurma geri açmak için yapılır. Instagram, hesap dondurma işlemini kısıtlı sayıda veriyor. Kısıtlı sayıda işlem yaptırmasının nedeni bilinmese de kullanıcıların aktifliği sayesinde kazanan bir platform olmasından kaynaklı olarak kısıtlı işlem koyması olasıdır. Instagram hesabını dondurma konusunda kısıtlı işlem, kullanıcının hesabını haftada yalnız bir kez kapatmasıdır. Instagram haftada birden fazla hesap açıp kapatmaya müsaade etmiyor.

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?


Öncelikle Instagram, hesap dondurma işlemini uygulama üzerinden gerçekleştirmiyor. Mobil uygulama üzerinden ayarlar kısmına girdiğiniz zaman hesabı dondurmayla ilgili hiçbir bilgiye rastlanmıyor. Hesabı dondurmak isteyenler bir masaüstü tarayıcısı üzerinden giriş yapmaları gerekmektedir. Bir süre Instagramda olmayacak kişiler ancak dilediği zaman da hesabına ulaşmak isteyenler bu işlemi yapmaktadır. Instagram hesabını dondurma işlemi sırasıyla şu şekilde yapılır:

  1. Hesabınızı bir tarayıcıdan açın ve ardından profilinize girin.

  2. Ayarlar kısmından sonra profil düzenleye tıklayın.

    Image-HasTech
  3. Sayfa altına doğru indiğinizde "Hesabımı geçici olarak kapat" yazısını göreceksiniz. Yazıya tıklayın.

    Image-HasTech
  4. Resimde ki gibi bir ekran sizi karşılayacak. Gerekli alanları doldurup altta bulunan "Hesabı geçici olarak kapat" butonuna tıklayın.

    Image-HasTech

Böylelikle Instagram hesabınızı dondurmuş oluyorsunuz. Tekrar aktif hale getirmek içinse mobil uygulama üzerinden giriş yapmanız yeterlidir.

Virtuf-HasTech
iletişim

Soru ve görüşleriniz için iletişime geçiniz.

Image-HasTech