20 yöntem ile organik takipçi arttırma

Virtuf-Image Virtuf-Image Virtuf-Image Virtuf-Image
Image-HasTech

20 yöntem ile organik instagram takipçi arttırma

İnstagram da ciddi bir emek harcayıp gerçekten başarılı olmak istiyorsanız mutlaka yapılması gereken 20 adet yöntem sıraladık. En güncel şekilde makalemizi sürekli yeniliyoruz. İnstagram güncellemeleri ve özelliklerine göre makalemizi sürekli geliştiriyoruz. İnstagram da bu yöntemleri doğru bir şekilde uyguladıktan sonra başarı şansınız yüksek olacaktır. İşte organik instagram takipçi arttırma yöntemleri.

1.Profil Görünümü


Image-HasTech

Bu sayfayı hangi amaçla açtınız, kullanıcılar sizin sayfada neyi bulacaklar? Bu konuda açıklayıcı bilgi verilmelidir. Eğer ticari bir sayfa iseniz mutlaka iletişim bilgileri websitesi olmalıdır. İnsanlar sizin firma olduğunuzu bilmeli ve güven duymalıdır. Örnekteki resimde websitesi yok kurumsal görünmek için website artı değer katacaktır.


2.İçerik Kalitesi


Image-HasTech

Düzenli paylaşımlar yapmak ve paylaşımlar arasında benzerliklerin olması faydalı olur. Sayfanıza gelen kullanıcılar birbiriyle uyumlu paylaşımlar görmesi daha faydalı olacaktır. Yukarıdaki gibi uyumlu paylaşımlar olmalıdır.

İçerik kalitesi en önemli kriter denilebilir. Özgün ve hd kalitedeki paylaşımlar hem instagram hem de takipçiler nezdinde değerli olacaktır. Diğer bir konu paylaşımlara kesinlikle ara verilmemelidir. Post paylaşımı olmasa bile hikaye paylaşımları ile kullanıcılara kendinizi hatırlatmalısınız.instagram organik takipçi arttırmak istiyorsanız içeriğe önem vermelisiniz.


3.Yerelde Başarıyı Hedeflemek


Türkiye nin her yerine kargo gönderebilirsiniz. Ancak hedef kitle olarak öncelikle yerelde başarı sağlamak gerekir. Örneğin Konya’da faaliyet gösteriyorsanız öncelikle o bölgenin müşteri kitlesine ulaşmalısınız. Reklamlarınızı daha yakın konumdaki insanlara ulaştırmalısınız. Kendi bölgenizde satış yapmak kullanıcılar için daha fazla güvenilir olacaktır. Bu şekilde Türkiye’ye yayılırken eliniz daha güçlü olacaktır.


4.Aynı Türdeki Hesaplar


Müşteri kitleniz olabilecek hesapların takipçilerini takip edip onlarla etkileşim kurmak çok önemlidir. Örnek vermek gerekirse sportif paylaşımların olduğu bir hesabınız var. Bu hesabın olası takipçileri başka spor hesaplarını takip eden kitle olacaktır. Bu kitleye erişebilmek için rakip hesaplarınız yorum yapmış takipçileri takip edebilirsiniz. Başlangıç için hedef kitleyi takip edip takipçi arttırma yöntemi faydalı olacaktır.


5.İnstagram organik takipçi arttırma


Organik instagram takipçi arttırma yöntemlerine ek olarak başlangıç için takipçi satın almak işinize yarayabilir. Organik takipçi satın almak etkileşimi düşürür gibi görüşler vardır. Ancak trendol.net yüksek kitleli hesaplardan yönlendirme yaparak organik takipçi artışı sağlıyor. organik takipçi satın al


6.Etiket çalışması


Müşteri kitlesinin arama yaptığı doğru ve alakalı etiketleri kullanarak profilinize potansiyel müşteri kazandırabilirsiniz. Yabancı ve alakasız etiketler kullanmayın. İlgili ve türkçe etiket kullanarak sayfa ziyaretlerini arttırabilirsiniz.


7. Müşteriler ile etkileşim


Takipçiler ile bağ kurmak dm den yazışmak paylaşımlarınızı üst sıralarda görünmesini sağlayacaktır. Takipçilerin profillerine beğeni ve yorum yapabilirsiniz. Canlı yayın açarak sıkı takipçileriniz ile daha iyi etkileşim kurabilirsiniz. Ayrıca çekilişler ile hediyeler vererek kendinizi daha iyi tanıtabilirsiniz.


8. Gündem ve trendlerin takibi


Önemli gün ve gecelerde paylaşımlar yapılması hesabınız için faydalı olacaktır. Yeni akımlar ve son trendleri takip ederek paylaşımlarınıza yön verebilirsiniz. Bu sayede daha akılda kalıcı bir instagram sayfanız olacaktır.
Gündemdeki bir konuda kayda değer görüşler belirtmek gönderilerinizin daha fazla paylaşılması anlamına gelir. Gündem takibi için google trends, twitter ve instagram keşfet bölümüne bakabilirsiniz.


9. Keşfet çalışmaları


Image-HasTech

Anahtar kelimelerde başlıca gönderilere çıkmak ve keşfet bölümüne çıkarak yüksek ziyaretçi ve takipçi kazanabilirsiniz. İnstagram Keşfet çalışmalarının ilk adımı analiz yapmaktır. Aynı sektördeki hesaplar nasıl başlıca gönderilere çıkıyor analizi yapılmalıdır. İnstagram ilgi uyandıran paylaşımlara değer veriyor. Bu yüzden paylaşımın ilgi çekmesi önemlidir.


10. Kurumsallık


Takipçi sayınız ve paylaşım sayınız yüksek olsa bile müşteri bazında güvenilirliğiniz sorgulanacaktır. Bu yüzden kurumsal kimliğiniz önemli hale geliyor. Kurumsal kimliğinizi oluşturacak marka değerini arttıracak çalışmaları sıralıyoruz.


Yaptığınız satışlardan ötürü müşterilerinizden geri bildirim alma, Websitesi ve diğer sosyal mecralarda olmak, İnstagram da sponsorlu reklam vermek, Yüksek kitleli hesaplar ve tanınmış influencerlar ile çalışmak, Sosyal faaliyetlerde ve ilgili etkinliklerde yer almak

Virtuf-HasTech
iletişim

soru ve görüşleriniz için iletişime geçiniz

Image-HasTech