skip to Main Content
Paylaşım Kalitesi

5 adımda instagram fenomeni olabilirsiniz

Yanlış duymadınız herkes instagram fenomeni olabilir. Yeter ki kişi yeteneklerini, duygularını, farklılıkları hatta total olarak kendini iyi keşfetmelidir. Diğer instagram fenomenlerine baktığımızda aslında sıradan insanlar ancak farklarını ortaya koyarak başarı elde etmiş geniş kitlelere hitap eden insanlardır. Siz de kendinizi iyi tanıyın instagram da neler yapabilirim sorusu üzerine beyin fırtınası yapın.

Beyin fırtınası yaparken diğer instagram hesaplarından esinlenebilirsiniz. Önce kendiniz daha sonrada arkadaş grubunuz ile yapmayı düşündüğünüz projeler için çalışmalara başlayın. Hedeflerinizi veya hayallerinizi gerçekleştirirken harcanan para, emek ve zaman gibi kavramları gözden çıkartın. Çünkü hobileriniz ve ilgi alanlarınız sizlere yaşam enerjisi ve mutluluğu getirecektir.

İşte sizler için instagram da fenomen olmak için gerekenleri araştırdık:

1. Özgünlük

Daha önceden başarılı olmuş projeleri yapmak yerine yeni formatlar yeni fikirler geliştirebilirsiniz. Bunun yanında hali hazırda var olan projelere yenilikler getirerek farklı bir sunum yapabilirsiniz. Örneğin: Yemek tarifi vermek yerine sadece içecek tarifi yapabilirsiniz. Bu noktada ilgi alanlarınız ve yetenekleriniz devreye giriyor. Arkadaşlar arasında çok iyi fıkra anlatıyorsunuz. Fıkra anlatma yeteneğiniz var. Peki neden bu yeteneği instagram’a taşımıyorsunuz? En beğenilen fıkraları kayıt yaparak periyodik olarak instagram’a yükleyin. Artık gülmek ve eğlenmek isteyen herkes sizin hayran kitleniz olabilir.

2. Paylaşım Kalitesi 

İnstagram da hikaye bölümünde 15 saniye post bölümünde 60 saniye video paylaşılabilir. Paylaşımlara özen göstermek gerek. Çekim yaptığınız cihaz kalitesi ile beraber ışık, çekim açısı gibi bazı fotoğrafçılık enstantanelerine sahip olmalısınız. Ayrıca basit manada kurgu ve montaj yapılabilir.

3. Diğer platformlar

Google başta olmak üzere Youtube, facebook ve twitter gibi bir çok platformda yer alarak instagram hesabınıza hayran kitlesi sağlayabilirsiniz. Özellikle Google da aratılan anahtar kelimelerde sizin içerikler ön plana çıkıyorsa organik olarak hayran kitlesi kazanabilirsiniz.

4. İnstagram aksiyonları

Düzenli paylaşımlar yapmak, doğru etiketler kullanma, size özel etiketler oluşturma, diğer hesaplar ile etkileşime geçme, story ve ig tv gibi bölümlerde  de içerik üretme gibi instagram da yapılabilecek tüm aksiyonları düzenli olarak yapmak gerekir. Böylece yaptığınız güzel projeleri insanlara tanıtma imkanı bulabileceksiniz. Ne kadar çok keşfet e çıkarsanız instagram da takipçi artış hızınız o kadar artacaktır. Hayran kitleniz oldukça bu kitleyi nasıl kullanacağınız da bir o kadar önemli. 100 paylaşımlı 100 bin hayran kitleli bir hesabınız varsayalım. Bu hesabı amaçlarınız(ticaret, reklam, etkileşim vs) doğrultusunda vakit kaybetmeden kullanmalısınız.

5. Trendleri takip etme

İnsanların ilgi ve davranışlarını sürekli takip ederek kendinizi yenilemeli ve her zaman ilgi çekmeyi başarmalısınız. Bir dizi projesi olduğunda senaryo en kötü 1 sene için yazılır. İzleyiciyi hikaye de tutmak için senaristler sürekli araştırmalar yapar. Siz de instagram fenomeni olmak istiyorsanız uzun vadeli planlar yapın. Planlarınız ilerledikçe yaptığınız işten keyif alıyorsanız. Plana devam edin. Aksi takdirde tekrar başa dönebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir