skip to Main Content
Instagram Like Sayisini Neden Gizliyor

7 ülkede deneme yapılıyor instagram beğeni kalkıyor mu?

Instagram paylaşım kalitesini arttırmak beğeni sayılarının gizlenmesi durumu 7 ülkede deneme aşamasında. Twitter üzerinden yapılan açıklamada beğeni kaygısı güdülmeden rahatça kullanıcıların paylaşım yapılması amaçlanıyor. Ancak asıl amacın bu olmadığı düşünülüyor. Özellikle instagram beğeni satın alan kullanıcılar instagram a reklam ücreti ödemiyor. Bu yüzden instagram gelirlerinin düştüğünü düşünüyor. Radikal çözümler arayan firma farklı sebepler açıklasa da beğeni sayısının gizlenmesi için çalışmalara başladı.

Instagram’ın beğeni gizlenmesinde açıkladığı sebepler şöyle:

  • Kullanıcılar beğeni kaygısı yaşamamalı
  • Daha iyi içerikler üretilmesi için odak noktasının paylaşımda olması
  • Beğeni sayısının bir rekabet haline dönüşmesi kullanıcıda psikolojik sorunlara sebep olması
  • Daha fazla beğeni alabilmek için tehlikeli hareket yapan kullanıcıların artması ve kazaların yaşanması

Instagram önce Kanada’da deneme yaptı. Şimdi de 7 ülkede deneme yapıyor. Beğeni sayısının gizlendiği 7 ülke Brezilya, Avusturalya, Canada, İzlanda, İtalya, Yeni Zellanda ve Japonya. Test süresi boyunca sadece paylaşım sahibi kaç beğeni ve izlenme aldığını görebilecekler. Mayıs’ta Kanada da yapılan ilk denemelerin sonuçları paylaşılmazken 7 ülke de test edilmesinin Instagram’ın bu yolda kararlı olduğunu gösteriyor.

İnstagram kullanıcıları bir kısmı beğeni sayısının gizlenmesine oldukça karşı. Twitter da instagramdelete hashtag’i ile binlerce kullanıcı instagramı bırakacağını açıkladı. 1 milyar kullanıcıya ulaşan instagram bu noktada nasıl hareket edecek ne tip sorunlar ile karşılacak büyük merak konusu bekleyip göreceğiz. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz yorumlarınızı bekliyoruz.

 

etiket: instagram beğeni kalkıyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir