skip to Main Content
Cekilis Nasıl Min

Instagram Çekiliş Yapma Nasıl Yapılır Faydaları Nelerdir?

instagram çekiliş yapma: En çok takip edilen, son yılların trend mecrası olan instagram popülerliğini korumaya devam etmektedir. Bunun yanına özellikle işletme ve kişisel popüler hesapların kullandığı bir uygulamadan sizlere bahsetmek istiyoruz. Genel itibariyle; daha çok kullanıcıya ulaşıp, organik bir biçimde güvenilir şekilde kullanıcı kazanmak adına instagramda en çok kullanılan çekiliştir.

İnstagram Çekiliş Faydaları Nedir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi; daha çok kurumsal ve popüler bir kitleye sahip olan hesapların instagramda çekiliş yapmalarının başlıca sebebi daha da çok tanınmaktır. Bunun yanında çekiliş yapmanın en büyük etiksi E-Ticaret şeklinde instagram hesaplarını kullanan kullanıcıların, bu ürünlerini çekiliş aracılığıyla kullanıcılarına dağıtması; hem daha çok tanınmasını hem de güvenilir olduğunu göstermektedir.

https://trendol.net/instagram-yuksek-kaliteli-turk-takipci/

Instagramda Çekiliş Nasıl Yapılır?

Öncelikle instagram çekiliş yapacaksanız; çekiliş sonucunda müşterilerinizin, takipçilerin de memnun olacağı bir biçimde ödülü sabit tutun. Ayrıca ödülün büyük olması katılımcıların daha çok olmasını ve takipçilerinizin yükseleceğini bildirmek isteriz. Bir diğer vermek istediğimiz direktif, reklam kodu kullanarak da çekilişte ilgi çekebilirsiniz.

Katılım koşulları instagram çekiliş yapılırken çok önemlidir. Çünkü ne kadar basit bir yapıda tutulursa instagram çekiliş şartları bu da yapacağınız çekilişe katılımın yüksek bir seviyede olmasına etki edecektir. Genelde; paylaşılan ve çekiliş gönderisi olan gönderiye arkadaş etiketleme, takip etme, gönderiyi beğenme gibi şartlar ön görülüyor. İnfluencer dediğimiz ve başka hesapların da takip edilmesini sağlayan yön ise, genel itibariyle pazarlama yapan hesapların uyguladığı çekiliştir.

Çekiliş süresi de bir diğer etkidir. Çünkü çekiliş süresini kısa bir süre zarfında bulundurursanız çekiliş daha heyecanlı bir hal almakla birlikte katılan kullanıcılar daha sık sayfayı ziyaret edip; takip ederler. Genel olarak instagramda uzman olan kullanıcıların 1-3 iş günü olarak bu zamanı önermektedir. Eğer çekiliş yapacağınız yer çok büyük bir kitle ise daha fazla umut vermesi adına 1 gün yani 24 saat ile de sınırlı tutmanız yararınıza olacaktır.

Tanıtım: Nasıl her uygulamada reklam ve tanıtım önemli bir kriter ise. Instagram üzerinden yapacağınız ödüllü çekiliş için de tanıtım yapmanız fazlasıyla bir katılımın olmasını sağlayacaktır. Aksi takdirde biraz düşük olabilir. Şayet tanıtım yapacak imkanınız yok ise de; eşinize, dostunuza, şahsınızın kişisel hesabına ve diğer sizin ve çevrenizin sosyal medya hesaplarından çekilişi paylaşarak daha fazla katılım elde edebilirsiniz.

Tüm bu şartları sağladığınız takdirde; internet üzerinden bulabileceğiniz güvenli bir site aracılığıyla rahat bir biçimde  instagramda çekiliş yaparsınız. Bunların yansıması sizlere muhteşem bir biçimde dönüş sağlayacaktır. Şimdiden kolay gelsin.

etiketler: instagram çekiliş yapma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir