skip to Main Content
Paylaşım Kalitesi

İnstagram da Etkileşim Artırmanın 10 yolu

Instagram da etkileşim almak çoğu insanı mutlu eden bir olgudur. Sosyal medya özel hayatımızda önemli bir rolü var. Bu alanda popüler olmak gerçek hayata da pozitif yansıması oluyor Trendol net olarak instagram da etkileşimlerinizi arttırmak için çalışıyoruz. Bulunduğunuz alanda rakiplerinize oranla daha fazla etkileşim almak istiyorsanız bizim yönergelerimizi takip edebilirsiniz. instagram da etkileşim almanın 10 yolu:

1 – Paylaşımlarınızda bir tema olsun

Başarılı bir çok instagram hesabının paylaşımları belirli bir tema ya da arka plan vardır. Siz de kendi paylaşımlarınızı yaparken benim paylaşımın ana teması ne olacak diye düşünmelisiniz. Oluşturduğunuz bu tema sizin tarzınızı yansıtacaktır. Ürünlerinizin pazarlamasında temanın rolü büyüktür. İşte başarılı bir tema örneği:

2 – Paylaşım Kalitesi

Paylaşımların kalitesi fotoğraf çekimi, kompozisyon,  ürün sunumu ve arka plan etmenlerinden oluşur. İlla ki profesyonel bir fotoğrafçı ile çalışmanız şart değil. Ancak kaliteli paylaşımlar çıkarmak için fotoğrafçılık konusunda kendinizi geliştirmelisiniz.

3 – Profil Tanıtımı

Üzerine çalışılması gereken noktalardan birincisi sade ve etkileyici bir tanıtım yazısı olmalı. Profesyonel bir logo veya resim profil fotoğrafında olmalıdır. Özellikle ticaret yapan markaların güven açısından iletişim bilgilerinin detaylı bir şekilde olması gerekir. Daha detaylı bilgi alınabilecek bir web sitesi de gereklidir.

4 – Diğer mecralar

Yüksek etkileşim almak için sadece instagram da çalışma yapmanız yeterli olmayabilir. Diğer mecralar da kendinizi daha iyi tanıtabilirsiniz. Youtube, facebook, ve twitter gibi diğer sosyal medya platformaları, google dan ziyaretçi gelebilen kendi websiteniz, ekşisözlük, uludağ ve instela gibi sözlükler, alanınıza uygun açılmış forumlar, milliyet blog, medium.com gibi bloglar ve tinder, happn ve azar tarzında arkadaşlık uygulamaları ile instagram hesabınızı besleyebilirsiniz.

5 – Takipçileriniz ile etkileşim

Etkileşim de olduğunuz instagram kullanıcıları sizin paylaşımlarınızı ana ekranında üst taraflarda görecektir. Bu çok önemli bir detaydır. Paylaşım zamanı önemli olmaksızın etkileşimde olduğunuz kullanıcılar sizin sıkı takipçiniz olacaktır. Bu yüzden dm ve yorumlara mümkün olduğunca cevap vermelisiniz. Hikaye, canlı yayın ve ig tv özellikleri kullanılmalıdır. Takipçiler ile etkileşimi arttırmak için çekiliş ile hediye vermek güzel bir yöntemdir. Çekiliş sonuçlarını hikaye de paylaşmanız güvenilirliğinizi arttırır.

6 – Hashtag önemli

Alanınıza uygun hash tag leri bulup her paylaşımınızda 3 ila 5 adet hash tag kullanmalısınız. Kullandığınız hash tag yani etiketlerde başlıca gönderilere girmeye çalışmalısınız. Bu sayede profil ziyaretlerinizi arttırabilirsiniz. Etiketlerde başlıca gönderilere girmek paylaşımlarınızın ilgi görmesi ile alakalıdır. Bunun için beğeni veya izlenme satın alabilirsiniz.

7 – Takibe takip

Bu konuyu bir örnek ile açıklayalım. Doktor olduğunuzu varsayalım. Hastahane hesapları, doktor paylaşım grupları, tıp ile alakalı instagram hesapları sizin hedef kitleniz olacaktır. Bu hesapların takipçilerini takip ederek alanınıza uygun takipçi kazanabilirsiniz. Bu şekilde organik takipçi kazanabilirsiniz.

8 – Takipçi ve beğeni satın almak

Takipçi ve beğeni sayısı kullanıcıların gözünde önemi vardır. İmajınız açısından yüksek takipçili görünmek faydalı olacaktır. Hesabınız daha fazla ciddiye alınması sağlanabilir. Bunun yanında gerçek kullanıcılardan aldığınız takip ve beğeniler etkileşim sayınızı arttıracaktır. Özellikle paylaşımlarınızın başlıca gönderilerde yer alması için satın aldığınız beğeniler işe yarayacaktır. Ancak bu işlemi yaparken dikkat etmelisiniz. Yüksek sayıda aldığınız takipçiler hesabınıza negatif etki yaratabilir bunun sonucunda etkileşim sayılarınız düşebilir.

9 – Reklamlar

Hesabınızla ilgili diğer hesaplardan post ve hikaye reklamı almanız faydalı olacaktır. Bu işlemi hem ücretli hem de ücretsiz (karşılıklı) olarak yapabilirsiniz.

10 – Keşfet Çalışmaları 

Sizin için önemli olan kaliteli paylaşımlarınızı keşfete çıkararak normalden daha fazla etkileşim alabilirsiniz. Alanınızda türkiye gündemine düşebilirsiniz. Bunun için alanındaki hesaplar ile anlaşıp paylaşımınıza hem yorum hem de beğeni göndermelerini isteyebilirsiniz. Bu şekilde yüksek sayıda instagram kullanıcısının keşfetinde yer alabilirsiniz.

trendol net olarak instagramda etkileşim almanın 10 yolunu anlattık. Sizinde kendi uyguladığınız yöntemleri yorumlarda paylaşarak instagram kullanıcılarına destek olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir