skip to Main Content
Trendol

İnstagram Hesabını Dondurma

 

Birçok kişi gerekli sebeplerden dolayı instagram hesabını geçici olarak kapatıyor. Kalıcı olarak hesabı silme işleminden farklı olarak instagram hesabını dondurma geri açmak için yapılır. İnstagram, hesap dondurma işlemini kısıtlı sayıda veriyor. Kısıtlı sayıda işlem yaptırmasının nedeni bilinmese de kullanıcıların aktifliği sayesinde kazanan bir platform olmasından kaynaklı olarak kısıtlı işlem koyması olasıdır. İnstagram hesabını dondurma konusunda kısıtlı işlem, kullanıcının hesabını haftada yalnız bir kez kapatmasıdır. İnstagram haftada birden fazla hesap açıp kapatmaya müsaade etmiyor.

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur

Öncelikle instagram, hesap dondurma işlemini uygulama üzerinden gerçekleştirmiyor. Mobil uygulama üzerinden ayarlar kısmına girdiğiniz zaman hesabı dondurmayla ilgili hiçbir bilgiye rastlanmıyor. Hesabı dondurmak isteyenler bir arama tarayıcısı üzerinden giriş yapmaları gerekmektedir. Bir süre instagramda olmayacak kişiler ancak dilediği zaman da hesabına ulaşmak isteyenler bu işlemi yapmaktadır. İnstagram hesabını dondurma işlemi sırasıyla şu şekilde yapılır:

– Hesabınızı bir tarayıcıdan açtıktan sonra ayarlar kısmına tıklayın

– Ayarlar kısmından sonra profil düzenleye tıklayın

– Hesabımı geçici olarak kapat seçeneğini seçin. Bu noktadan sonra hesabınızı neden kapatmak istediğinizle ilgili seçenekler gelecektir. Oradan dilediğiniz seçeneği seçebilirsiniz. İnstagram, var olan hesabın kapanmaması için seçtiğiniz seçeneğe uygun öneriler de sunuyor. Ayrıca bu kısımda işleme devam edebilmek için şifrenizi tekrardan girmeniz gerekmektedir. Bu durum instagramın aldığı bir önlemdir. Başka kişiler tarafından tarayıcıda açık olan instagram hesabının kapatılmaması için.

– Son olarak bu işlemleri yaptıktan sonra en altta yer alan hesabı geçici olarak kapat butonuna tıklıyoruz.

Bu noktadan sonra hesabınız geçici süreliğine kapanmıştır. Hesabınızı tekrardan aktif etmek için tarayıcı üzerinden giriş yapmanıza gerek yoktur. Mobil uygulamanızdan da giriş yaparak aktif hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir