skip to Main Content
Instagram Limitleri Trendol

İnstagram Limitleri Nelerdir?

İnstagram yazılımları sıkça kullanıyorsanız veya kendi instagram hesabınızı kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı limitler vardır. İşte bu instagram limitleri:

Takip etme limiti

Instagram’da sonradan yapılan güncelleme ile takip etme limiti maksimum 7500‘dür. Daha önceden bu sayıyı geçmiş hesaplar ile karşılaşabilirsiniz. Bundan sonra 7500 kişiden fazla kişiyi takip edemiyorsunuz. Eğer takipten bırakmak / unfollow etmek istediğiniz varsa bu konuda oldukça kolaylık sağlayan sizi takip etmeyeni takipten çıkarma ya da toplu unfollow gibi programlar(markum.net, iqonsquare, instafly vb…) vardır.

Instagram’da takip etmenin diğer bir limiti daha da vardır. Resmi olarak açıklanan rakamlar olmamakla birlikte Instagram’da 1 saatte en fazla 160 kişinin takip edip takipten çıkabiliyorsunuz. Agresif takip etmek istiyorsanız belli aralıklar belirleyeren bu işlemleri yapabilirsiniz.

Beğeni limiti

İnstagram yazılımları kullanırken beğeni yapmanın limitleri var. Buna göre 1 saat içerisinde maksimum 350 gönderiyi beğenebilirsiniz. Eğer aktif bir kullanıcı değilseniz (ya da bot sistemler kullanmıyorsanız), bu sayı sizin için zaten ulaşılması zor bir sayı olacaktır. Ancak 1 saat içerisinde yüzlerce beğeni yapıyorsanız, o zaman 350 sınırını aşmamak için dikkatli olmalısınız. Çünkü sınırı aşarsanız hesabınız Instagram 24 saat boyunda beğeniye kapalı olur.

Hashtag limiti

Instagram’da gönderileri kategorize etmek ve daha fazla kişinin ulaşmasını sağlamak amacıyla kullanılan etiketler vardır. Bu etiketlere hashtag diyoruz. Bir gönderi açıklamasına en fazla 30 hashtag kullanabilirsiniz. Eğer 30’dan fazla yazarsanız gönderiyi paylaşırken hata oluşur.

Karakter limiti

Instagramda belirli alanlarda karakter sınırlamasına geçelim. Kullanıcı adlarında bu limit maksimum 30 karakterdir. Ayrıca kullanıcı adında sadece harf, rakam noktalama işareti kullanabilirsiniz. Instagram biyografi alanında ise max 150 karakter kullanılabilir. Gönderi açıklaması ve yorumlarda yazılabilecek maksimum karakter sayısı ise 2200 karakterdir.

Paylaşım limiti

Instagram’da herhangi bir paylaşım ve gönderi silme sınırı yoktur. Üst üste paylaşım ve silme yaptığınızda hata alabilir ve kısa süreli kısıtlama alabilirsiniz.

Video Süre Limiti

2018 yılında 60 saniyelik videolar yüklenebiliyor. Ancak Wall Street Journal haberine göre instagram 60 dakikaya kadar video yükleme özelliğini açabilir.

Dm Gönderi Limiti

1 saatte sizi takip etmeyen 20 farklı hesaba dm gönderebilirsiniz. Aynı dm leri göndermemeye dikkat edin.

Yorum Gönderme Limiti

1 saat içerisinde 200 farklı hesaba yorum gönderebilirsiniz. Ancak aynı yorumlar gönderirseniz daha kısa sürede 24 saatlik kısıtlama gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir