skip to Main Content
Corporate Instagram Stories 69112 177

Kurumsal İnstagram Hesap Yönetimi

Kurumsal İnstagram Hesap Yönetimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok insan tüm işlerini İnstagram üzerinden yapmaya başladı. İnstagram tam anlamıyla pazarlama ve ticaret platformu olarak da kullanılıyor. Talep arttıkça insanlar satış, reklam ve ürün tanıtımı gibi işleri instagram platformu aracılığıyla yürütebiliyor. İnstagram kullanıcısı çok fazla olduğundan ve görsele dayalı bir temaya sahip olduğundan haliyle ticari işler için kullanmak, kurumsallaşmak olası bir hal alıyor. İnstagramı çoğu insan kişisel blog amacı ile kullanıyor gibi görünse de hem ülkemizde hem de dünya çapında kurumsal işletme hesabı olarak da kullanan pek çok insan bulunuyor. Kurumsal İnstagram hesabı kullanmak sizin yaptığınız işte daha profesyonel olmanızı ve hitap edeceğiniz kitleye hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. Böylelikle işlerinizi büyütebilecek, kalitenizi arttırıp ortaya çıkan talep doğrultusunda iş analizi yapabileceksiniz. Bir diğer artısı da bakış açınız değişerek internet hizmetlerinden iyi yararlanıp sosyal medya mecralarına adapte olabileceksiniz. İnstagram’ın hızla büyüyen hacmi ile sizde kurumsal instagram hesabınız ile birikimli bir büyüme yaşayabileceksiniz.

İnstagram işletme hesabına geçiş yapma

  • Hesabınızın ayarlar kısmından hesap sekmesine tıklayınız.
  • Hesap sekmesinin alt başlığı olan “Profesyonel Hesaba Geçiş Yap” butonu ile gerekli adımları tamamlayarak hesabınızı işletme hesabı olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

İnstagram hesabınızı kurumsal bir işletme hesabı yaptığınızda öncelikle ilgilendiğiniz alana yönelik içeriğinizi sergileyen profesyonel fotoğraflar paylaşın. Paylaşımlarınıza uygun hashtagler ile fotoğrafınızın hedef kitleye ulaşmasını sağlayarak profil ziyareti sayısını arttırabilirsiniz. Paylaşımlarınızda mutlaka ürünlerinize dair açıklayıcı bilgileri eklemeyi unutmayın. Gelen mesajlara özenli geri bildirim sağlayın. Etkili bir hesap için sizinle etkileşim içerisinde olan kişilere mutlaka sizde geri bildirimde bulunun ki aktif bir irtibat sağlanmış olsun. Ayrıca sadece size geri bildirim yapılmasını beklemeyin. Daima hesabınızda ilgili diğer hesaplara ve takipçilerinize beğeni, yorum gibi etkileşim bırakın. Böylelikle diğer kullanıcılar da size etkileşim bırakarak hesabınızı canlı tutacaktır. Kurumsal hesabınızda mutlaka instagram filtrelerini de kullanmaya özen gösterin. Yapılan bir araştırmaya göre filtreleri kullanmanın daha fazla etkileşim yarattığı gözlemlenmiştir. Ek olarak mutlaka hedef ve planlarınız olsun. Bu sayede belli bir düzen ile aktif bir kurumsal instagram hesabı elde edeceksiniz.

etiketler: Kurumsal İnstagram Hesap Yönetimi

This Post Has 2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir